Ekonomi

İzmit Belediyesi Permatürk Vakfı ile Protokol İmzaladı

İzmit Belediyesi, çalışmaları tamamlanan Ekolojik Yaşam Bahçesi’nde yer alan permakültür eğitim ve uygulama alanında Permatürk Vakfı’nı ağırladı. Ziyarette vakıf ile belediye arasında uygulamaların desteklenmesine yönelik protokol imzalandı.

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 9 ay önce başlattığı Permakültür konusunda eğitmen eğitimi, ofis oluşumu ve uygulama bahçesi eğitimini tamamladı. Oluşturulan eğitim ve uygulama alanının açılışı Permakültür Vakfı Lideri Dr. Işık Yazgı Kalkavan ve Permatürk Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Murat Gökdere tarafından yapıldı.

PROTOKOL İMZALANDI

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Havva Açıkgöz, konuklara permakültür eğitimi ve uygulama alanını tanıttı. Ziyarette ayrıca vakıf ile belediye arasında eğitime destek, farkındalık yaratmak ve uygulamalara destek sağlamak amacıyla bir protokol de imzalandı. Protokol kapsamında okullarda yapılacak eğitim ve uygulama bahçelerine destek sağlanması kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu