Haber

MASKİ Matiklere nakit para özelliği

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, SUMATICS’ten alınan proses bedelini düşürmek için ‘MASKİ MATIK’ cihazını geliştirerek il geneline kurdu.

Mevcut hizmet verilen cihazlarda 5 liradan 8 liraya çıkacak olan işlem bedeli, abonelerin mağduriyet yaşamaması için geliştirilen cihazla 3 liraya düşürüldü. Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula’daki hizmet binalarındaki cihazlara MASKİ İkiz Kuleler Hizmet Binası ve Yarhasanlar Hizmet Binası’ndaki cihazlarda bulunan para birimi de eklendi. Kısa süre içerisinde tüm ilçelerdeki hizmet binalarında bulunan cihazlara para birimi eklenebileceği de belirtildi.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Özünlü, “Bilindiği üzere SUMATİK’lerden alınan proses ücretini düşürmek ve abonelerimizi yüksek proses fiyatına maruz bırakmamak için geçtiğimiz günlerde yazılım ve donanımlarını Müdürlüğümüz bünyesinde geliştirdiğimiz MASKİ MATICS’i hizmete aldık. Bu noktada Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biriyiz. Ana hizmet binamızda ve Yarhasanlar Ek Hizmet binamızda bulunan cihazlarımıza güvenlik nedeniyle sadece nakit para ekledik. Vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatıyla ilçelerimizde hizmet binalarımızın önlerinde bulunan MASKİ MATIK cihazlarımıza nakit para birimi eklemeye başladık. Şu ana kadar Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula’daki cihazlarımızda para birimini aktif hale getirdik. Vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

haber-toroslar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu