Haber

Mansur Yavaş depremden etkilenen ailelerle buluştu

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da depremzedelerin aileleriyle buluştu. Yavaş, “Allah esirgesin, eğer ülkemizin başka bir yerinde veya Ankara’da böyle bir sorun olsa, elimizden tutarsınız. Türk milletinin büyüklüğü buradadır.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ankara’da yaşayan depremzedeler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gazi Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi. Mansur Yavaş, depremde evlerini kaybeden ve Ankara’ya gelen depremzedelerin kendilerini rahat hissetmeleri gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Çocuklarımızın okul ihtiyaçları için tüm çalışanlarımız hizmetinizde. Siz rahat olduğunuz sürece burada en azından sıcak bir yuvadasınız. Kimisi konteynerde, kimisi çadırda rahat değil. Ama yeter ki burada sıcak bir yuvadasınız.” siz buradasınız, size hiçbir eksiklik olmadan yardımcı olmaya devam edeceğiz. Yaptığımız şey bizim görevimizdir. Allah korusun, eğer ülkemizin başka bir yerinde veya Ankara’da böyle bir sorun yaşansa, siz elimizden tutarsınız. Türk milletinin büyüklüğü buradadır. Biz karşılıklı dayanışma içinde buradayız, herkes kendi misyonunu yapmaya çalışıyor. Biz de kendi misyonumuzu yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim misyonumuzdur. “Bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. kendinizi rahat hissedersiniz. Birbirimizi sık sık göreceğiz. Ölenlere tekrar rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum.”

Yavaş, daha sonra etkinliğin yapıldığı tesisten ayrılırken vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Yavaş, kapıda vatandaşların acısını dinleyerek çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

haberbirecik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu