Haber

Karabük’ten kısa

Karabük’te Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Vali Fuat Gürel başkanlığında Vali Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen bölgeye yapılacak yardım seferberliği ve kente gelen afetzedelerin koordinasyonu konusunda değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, daire müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

AK Parti’den deprem bölgesine destek

AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ile Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, mağdurlarla görüşmek üzere Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a giderek faaliyetlere katıldı.

Altınöz, yaptığı açıklamada, “Yaraları tek yürek olarak saracağımıza inanıyorum. Hep birlikte umuda uzanan el ele tutuşmaya devam edeceğiz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde taşırken, canımızı da söndüreceğiz.” birlik ve beraberlikle gözyaşı döküyorum.soğuğa,ayazıza,uykusuzluğa ve daha birçok zorluğa rağmen özverili bir şekilde mücadele eden tüm gruplarımıza ve gönüllülerimize de teşekkür ediyorum.Devletimiz etkilenen bölgelerde tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor. Devlet ve millet olarak el ele vererek hiçbir mağduru ve mazlumu sahipsiz bırakmayacağız.”

AK Parti heyeti de yanlarında götürdükleri yardım malzemelerini yetkililere teslim ederek çocuklara çikolata verdi.

Safranbolu’da halk otobüsleri mağdurlar için ücretsiz.

Safranbolu’da halk otobüsleri ilçeye gelen depremzedelere ücretsiz hizmet veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Elif Köse, “Safranbolu olarak kendilerini yalnız hissetmemeleri için her zaman yanlarında olacağız. Ailelerimizi ziyaretlerimizde onlara atıfta bulunuyoruz. Bu kapsamda , bugün başlattığımız uygulama ile Valilik Açık Kapı’ya kayıtlı vatandaşlarımız Meydan Halk Soframıza başvuruda bulundular.Ücretsiz seyahat kartlarını alabiliyorlar.Bu vesileyle yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyorum, Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” sözlerini kullandı.

Tekerlekli sandalye personelinden anlamlı destek

Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi gruplarından Karabük Demir Kartal Gençler ve SporKulübü deprem bölgesine soba gönderdi.

Kulüpten yapılan açıklamada, kulüp yönetimi ve futbolcuların katkılarıyla yapılan 100 adet soba ve yardım malzemesinin deprem bölgesine gönderildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu