Haber

İsrail’in protestosu sırasında kahvehanede olay çıktı

KOCAELİ’nin İzmit ilçesinde İsrail’i protesto eden grubun, bir alışveriş merkezindeki kahvehaneler zincirinin bir şubesinde oturan kişilerin içeceklerini alıp üzerlerine attığı görüntülerin ardından başlatılan soruşturmada 3 kişi ifade verdi. yer. İfadelerinde olayın mekanda kahve içenlerin gülmesi sonucu meydana geldiğini belirten şüpheliler serbest bırakıldı.

12 Kasım’da İzmit’te Filistin bayrakları ve sloganlarla İsrail’i protesto eden grup, daha sonra aynı ilçeye bağlı Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı üzerindeki alışveriş merkezine gitti. Burada bir kahvehane zincirini protesto eden grup, daha sonra masalarda oturanlara tepki gösterdi. Gruptan bir kişi vatandaşların oturduğu masaya giderek içecekleri toplayıp çöpe attı. Bu sırada içkisini masanın üzerinde tutan bir kişinin kahvesi de aynı kişi tarafından elinden alınarak yere atıldı. Görüntüler sosyal medyada da tepkilere neden oldu.

Kahveyi yere döken kişiler hakkında savcılık, ‘Mala zarar verme’ ve ‘Tehdit’ suçlarından soruşturma başlattı. Bu kapsamda polis merkezinde ifade veren İngiltere (37) T.İ. ve ZG ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Şüphelilerin polise, olayın protesto sırasında kahve içen kişilerin gülmesi sonucu meydana geldiğini söylediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu