Haber

Demirtaş: Linç ve işkenceye asla itibar etmeyelim, sabırlı ve sakin olalım

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından Maraş’taki sarsıntıyla ilgili paylaşımda bulundu. Demirtaş, “Linç ve işkenceye asla itibar etmeyelim. Bunlar hem ciddi suçlar hem de çok tehlikeli provokasyonlar. Lütfen dikkatli, sabırlı ve sakin olun.”

Yardım ve dayanışmanın ihtiyaç listesine göre belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Selahattin Demirtaş, “Aylarca ihtiyaçlar olacak. Depremzedelerimiz bir an bile yalnızlık hissetmesinler.”

Demirtaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün afetin 8. günü, halkımızın enkazdan sağ çıkması için hala umut var. Kurtarma çalışmalarına katılan herkese başarılar diliyorum. Nitekim kutsal bir iş yapıyorlar. özveri ve zorluklar.

İhtiyaç listesini dikkate alarak yardımlaşmaya ve dayanışmaya devam edelim lütfen. Daha birçok ay için gereksinimler olacaktır. Depremzedelerimiz kendilerini bir an bile yalnız hissetmesinler.

Linç ve eziyetlere asla itibar etmeyelim. Bunlar hem ağır kabahatler hem de çok tehlikeli provokasyonlardır. Lütfen dikkatli, sabırlı ve sakin olun.

Ortaya ne kadar büyük bir dayanışma ruhu çıkardığınızı görüyorsunuz. Bu bozgunculuğu kabul etmeyin.

Bu sıkıntılı günlerin acısını ancak paylaşarak azaltabiliriz. El ele vererek yaralarımızı sarabiliriz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu