Haber

Altındağ Belediye Başkanı hangi partiden? Ankara Altındağ Belediyesi hangi partiden? Altındağ Belediye Başkanı kimdir?

Altındağ Belediye Başkanı Kimdir? soru soruluyor. Vatandaşların merakının ortasında kalan Altındağ Belediye Başkanı hangi partiden? Ankara Altındağ Belediyesi hangi partiden? Altındağ Belediye Başkanı Kimdir? Sorularınızın cevapları haberimizde. İşte tüm merak edilenler…

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI HANGİ PARTİDEN?

Asım Balcı, 1971 yılında Çorum Osmancık’ta doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Balcı, ABD’de University of Kentucky’de yüksek lisansını tamamladı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktorasını tamamlayan Balcı, Muğla Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığı’nda bakan danışmanı olarak çalıştı.

Doç. Dr. Asım Balcı, TÜRKSAT A.Ş.’ye katıldı. 2007-2010 ortasında. Aynı zamanda yönetici olarak da görev yaptı. Balcı, 2010-2013 yılları arasında Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür.

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atandı ve 2 Mayıs 2014 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak göreve başladı. Birçok AB projesinde yer alan Asım Balcı’nın yayımlanmış çok sayıda makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Doç. Dr. Balcı evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu