Haber

Van ve Bitlis’te karla mücadele çalışmaları sürüyor

Van ve Bitlis’te karla mücadele ekipleri, mahalle ve köy yolları ile ana caddelerde karla çalışmalarını sürdürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan yoğun kar yağışının ardından 300 araç ve 600 çalışanıyla çalışma başlattı.

Meteorolojik uyarılar doğrultusunda önlemlerini alan belediye ekipleri, dünden beri aralıklı olarak devam eden kar nedeniyle ulaşımda aksama olmaması için Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile uyum içinde çalışıyor.

Ekipler, şehir merkezindeki yaya yollarında ve kaldırımlarda çift vardiya halinde küçük yükleyiciler kullanırken, ana caddelerde ise kar toplama araçları ve iş makinelerini kullanıyor.

Ayrıca ekipler, kar temizleme çalışmalarının aksamaması için vatandaşları zorunlu haller dışında araçlarını ana arter yollarına park etmemeleri ve toplu ulaşımı tercih etmeleri konusunda uyarıyor.

Özalp ilçesinde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaşırken, ulaşımda aksamalar yaşandı. Belediye ve Karayolları ekipleri, mahalle yolları ile Özalp-Van karayolunda kürek çekme ve tuzlama çalışması yaptı.

Başkale ilçesinde belediye ekipleri, kapatılan mahalle yolları ve ilçe merkezindeki sokaklarda çalışma yaptı. Sabaha karla uyanan vatandaşlar, iş yerlerinin önlerini temizledi.

Esnaf Hacı İbrahim Aydın, “Son yıllarda artık kar yok. Önceki yıllarda 1.5 metre kar yağardı, çatıları temizlerdik. Yağış olmazsa ekinler telef olur. kuraklık ve su yok dedi.

Bitlis

Bitlis Belediyesi ekipleri de şehrin sokak ve sokaklarında kar temizleme ve tuzlama yapıyor.

Etkili olan kar yağışının ardından 55 araç ve 80 çalışanla çalışan gruplar, vatandaşların yükünden kurtulmaya çalışıyor.

Yolları, kaldırımları ve merdivenleri temizleyen ekipler, ulaşımda aksama olmaması için tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

ayvacikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu