Haber

Pakistan Cumhurbaşkanı: Pakistan-Çin İşbirliği Bölgesel Barış ve Refah İçin Gerekli

Pakistan Devlet Başkanı Arif Alvi geçtiğimiz günlerde Çin medyasına verdiği bir röportajda, Pakistan ile Çin arasında Generation and Road Initiative (BRI) kapsamındaki işbirliğinin bölgesel barış, kalkınma ve refah için şart olduğunu söyledi.

SES 1 (İngilizce): Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi:

“Bence [Kuşak ve Yol Girişimi] bölgesel barış ve kalkınmaya yol açacak – ve bu nedenle kalkınma barışa yol açacak – başlatılan olağanüstü bir kavram.

2023 yılı, Kuşak ve Yol Girişimi’nin amiral gemisi projesi olan Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru’nun (CPEC) yanı sıra, 2013 yılında başlatılan Üretim ve Yol Girişimi’nin 10. yıl dönümüdür.

SES 2 (İngilizce): Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi:

“Pakistan ve Çin, 10 yıl önce başlatılan ve CPEC’in amiral gemisi olarak ortaya çıkan Kuşak ve Yol Girişimi’nde çok önemli ortaklar. Bu, Pakistan’da ve uluslararası siyasette çok takdir edilen bir kavram.”

Alvi, CPEC yüksek kaliteli kalkınmanın ikinci aşamasına geçerken, Pakistan hükümetinin tarım, bilim ve teknoloji ve yoksulluğun ortadan kaldırılması alanlarında Çin ile işbirliğini daha da geliştirmeye istekli olduğunu söyledi.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri İslamabad’dan bildiriyor.(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu