Haber

Denizli’de 6 aydır kayıp olan kadının kocası tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

DENİZLİ’nin Pamukkale ilçesinde geçen yıl ağustos ayında kaybolan evli bir çocuk annesi Mine Kocadağ’ın (25) kocası Mithat Kocadağ (31) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Talihsiz kadının cesedi, eşini öldürdüğünü itiraf eden Mithat Kocadağ’ın belirttiği adreste bulundu.

Gözler Mahallesi’nde oturan Mine Kocadağ, geçen yıl 18 Ağustos akşamı ortadan kayboldu. Bir otelde garson olarak çalışan eşi Mithat Kocadağ (31), polise giderek kayıp ihbarında bulundu. Polisin yaptığı aramaya rağmen Mine Kocadağ bulunamadı. Kocadağ’ın ağabeyi Tayfun Koç, polise verdiği ifadede, ağabeyini eşinin öldürmüş olabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Mithat Kocadağ ise eşinin nerede olduğunu bilmediğini iddia etti. O dönem için yapılan aramalar sonuç vermedi.

Soruşturmayı derinleştiren cinayet masası ekipleri, çalıştığı otelden alınan güvenlik kamerası görüntülerinde çelişkili sözler veren Mithat Kocadağ’ın el arabasıyla çuval taşıdığını tespit etti. Polis ekipleri, geçtiğimiz hafta otelin arka ve bahçesinde Mine Kocadağ’ı aramaya başladı. İş makineleri ile yürütülen kazı çalışmalarında Maden Kocadağ’a ait hiçbir ize rastlanmadı. Bugün bir televizyon kanalına katılan Mithat Kocadağ, canlı yayında karısı Mine Kocadağ’ı öldürdüğünü itiraf etti ve cenazesini gömdüğü yeri gösterdi. Cesedi bir çuvalın içinde bulundu. Geçen hafta iki kadavra arama köpeği cesedin bulunduğu yerde arandı ancak bulunamadı. Cumhuriyet Savcılığı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından çuvaldan çıkarılan Mine Kocadağ’ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Mithat Kocadağ’ın eşini toprağa verdikten sonra otelden istifa ettiği belirlendi. İstanbul’da polis tarafından gözaltına alınan Mithat Kocadağ, “Olay gecesi saat 03.00 sıralarında mutfakta tartıştıktan sonra itilince yere düştü. Kafasını vurdu ve öldü. 05:00’e kadar yaklaşık 2 saat kanlar içinde yerde kaldı. Mutfak zemininden kaldıramadım. Mine’nin yüzünü havluyla sildim. Mutfaktan banyoya götürdüm sonra saklandım. yatak odasında bazanın altında kalmış ceset. sabah duş alıp işe gittim. ceset 2 gün bazanın altında kaldı. cismi bazanın altından çıkardım, çarşafa sardım, Sonra bir çuvalın içine koydum, o şekilde taşıdım, “Cesedi arabasının bagajına koydum. Cenazeyi önce köye götürmek istedim ama sonra çalıştığım yere götürdüm. Saat 06:00’da otelin yakınına gömdüm. Cesedi bir el arabasıyla taşıdım, seranın yakınına gömdüm. Üzerine toprak attım” dedi. Polis ekiplerince Denizli’ye getirilecek olan Mithat Kocadağ, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

eyyubiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu