Haber

Başkan Gümrükçü Balatçık’ta Parkın Açılışını Yaparak Öğrenci Yurdu Müjdesini Verdi

Belediye Başkanı Utku Gümrükçü öncülüğünde ilçeye onlarca yeni park kazandıran ve birçok parkı yenileyerek vatandaşların hizmetine sunan Çiğli Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Balatçık Havuz Parkı’nın hizmete açtı.

Kentin yeşil ve sosyal alan kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Balatçık’ta üretimini tamamladığı Havuzlu Park’ı törenle hizmete açtı. Açılışa başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Parkın açılışında kız yurdunun müjdesini de veren Önder Gümrükçü, “Balatçık Mahallemize 1.000 öğrenci kapasiteli kız yurdunu kazandıracağız. “Bir-iki ay içinde ülkemizin temellerini atacağız” dedi.

 

“Balatçık’ın değişimine ve gelişimine öncülük ediyoruz”

Araziyi bağışlayan aileye teşekkür eden Başkan Utku Gümrükçü, parkta anılarını yaşatacaklarını kaydederek, “Gelişiyle birlikte büyük bir değişim ve gelişim yaşayan Balatçık Mahallesi’nin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. üniversitemizin. Uzun yıllardır hizmet eksikliği yaşayan mahallemize son 5 yılda başta pazar yeri olmak üzere birçok yeni yaşam alanı kazandırdık, kazandırmaya da devam edeceğiz. Buradaki yolların, parkların tamamı bizim dönemimizde yapılmış. Bugün açılışını yaptığımız park da onlardan biri. Her yaştan vatandaşımızın keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği parkımız mahallemize hayırlı olsun. “Parkımızın bulunduğu araziyi belediyemize bağışlayan değerli ailemize de teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Kız yurdunun temelini atacağız”

Balatçık mahallesi sakinlerine kız yurdunun müjdesini veren Önder Gümrükçü, “Balatçık kısa sürede tramvaya kavuşacak. Bu da bölgeye dışarıdan çok sayıda insanın geldiği anlamına geliyor. Çiğli Belediyesi olarak gelecekteki ihtiyaçlara çözüm üretmek için planlamalarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız imar düzenlemesiyle mahalleye 1.000 öğrenci kapasiteli bir yurt kazandırdık. 15 gün sonra arsanın mülkiyeti belediyemize geçecek. “Bir-iki ay içinde o yurdun temelini atarak kız öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunacağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu