Sağlık

Almanya’nın sağlık turizminden dışlanması

16-17 Ocak 2023 tarihleri ​​arasında Türkiye’nin önde gelen 93 hastane, klinik ve sağlık turizmi acentesinin katılımıyla düzenlenen “Berlin Sağlık Turizmi Fuarı” katılımcı ve ziyaretçilerden tam not aldı.

Organizasyon Lideri Cihat Alagöz, fuarın katılımcı sayısı, kalitesi ve yoğun ziyaretçi ilgisiyle Berlin’de büyük ses getirdiğini belirterek, “Fuarımızla iki ülkenin sağlık turizmi aktörlerini bir araya getirmek amacıyla buluşturduk. Almanya ve Türkiye arasında sağlık turizmini geliştirmek. Taraflar arasında iş birliği imkanları oluşturmayı amaçlayan Berlin Sağlık Turizmi Fuarı amacına ulaşarak hem katılımcılardan hem de ziyaretçilerden tam not aldı.

Yeni rota Amsterdam

Berlin Sağlık Turizmi Fuarı; Konferans, İş Birliği Toplantıları, B2B İkili İş Görüşmeleri, Uluslararası Networking Kokteyl Resepsiyonu gibi 5 büyük etkinliğe tek çatı altında ev sahipliği yaptığını belirten Alagöz, bundan sonraki projenin ikincisini düzenleyecekleri Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı olduğunu söyledi. 2-3 Haziran 2023’te Hollanda’da.

2022’nin ilk 9 ayında tedavi için Türkiye’ye gelen yabancıların sayısının 876 bin 521 kişiye ulaştığını ve Türkiye’nin bu dönemde 1,6 milyar dolar hizmet ihracatı geliri elde ettiğini belirten Alagöz, şöyle konuştu: Ticaret Bakanlığı’nın Mehmet MUŞ liderliğinde yürüttüğü vizyoner çalışmanın büyük payı olduğunu vurgulayarak, Bakan ve ekibine teşekkürlerini iletti.

haberyesilova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu