Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Hatay’da Depremzedelerle Buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Leman Yenigün, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’daki bir konteyner kenti ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Yenigün, İstanbul Sanayi Odası’na (İSO) Hatay Kesintili Yaşam Bölgesi bölgesindeki Konteyner Kent’i ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi.

Depremzedelerin sorunlarını dinleyen Yenigün, sorunların çözümü için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Bekir Apaydın Sosyal Market’i ziyaret eden Yenigün, depremin ilk anından itibaren afet bölgelerinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Bakan Yenigün, şunları söyledi:

“Depremzedelerimizin ihtiyaçları zamana göre değişebiliyor. Eskiden çadır ve yemek kullanırken artık daha fazla sosyal ihtiyaç talep ediliyor. Bu doğrultuda afet acil sosyal yardım birimimizin kurduğu sosyal marketlerde hizmet veriyoruz. Ayrıca depremzedelerimize sosyal manevi destek, kadın ve çocuklarımıza sosyal destek sağlıyoruz.Özel düzenlemeler yapıyoruz.’Bunlar yeter mi?’ “Kendimizi sorgulayarak daha çok olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Ankara’da bu konuda çalışmalarımız devam ediyor ama alanın sesi olmak için vatandaşlarımızın ortasına geldik, onlarla sıkıntımız var.”

Sosyal marketler sayesinde depremzedelerin normal hayata alışmalarının daha kolay olduğunu belirten Yenigün, “Sosyal marketlerimize gelen depremzedeler alışverişlerini puanlama sistemi üzerinden yapıyorlar. Deprem için buradan alışveriş yapma imkanı sağlıyoruz. Konteyner kentlere yerleştikten sonra yemeklerini kendi yapan mağdurlar. Depremzedeler puanları çerçevesinde buraya gelip gıdadan giyime alışverişlerini yapabiliyorlar. Yeniden normalleşmeleri için elimizden gelen takviyeleri yapmaya çalışıyoruz. . Depremzedelerin sesini Ankara’ya taşıyacağız, bu nedenle daha keyifli işler yapacağımıza inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu